Funkcjonowanie parafii pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Działanie kościoła parafialnego pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu przedstawione jest bardzo szczegółowo na witrynie internetowej. Osoby uczęszczające do parafii a także inne osoby, które chciałyby się dowiadywać czegokolwiek więcej w temacie parafia Nowy Tomyśl albo po prostu sprawdzić, kiedy przykładowo będzie dana msza mogą to bezzwłocznie robić.

Na witrynie pojawią się też na bieżąco informacje na temat prosperowania kościoła. Newsy doceniają zwłaszcza parafianie. Witryna jaką przygotował w Internecie kościół Nowy Tomyśl jest najlepszym dowodem na to, że życie parafialne o wiele bardziej interesuje ludzi i doceniają to, że mogą sprawdzać w dowolnym czasie to, co dzieje się w ich kościele.

Parafia należąca do archidiecezji poznańskiej udziela informacji o tym, że w niedziele i święta msze święte są w godzinach: 7, 9, 11, 13 oraz 18. W Wielkim Poście msza jest o godzinie 15.45 i nie ma wówczas intencji o godzinie 18. W lipcu i w sierpniu nie ma z kolei mszy o godzinie 13. Na co dzień msza odbywa się o godzinie 7 oraz 18. Nabożeństwa cykliczne, do jakich zaliczają się Gorzkie Żale mają miejsce co niedzielę o godzinie 15. Droga Krzyżowa jest w piątki o godzinie 16. O tym, że wskazana parafia ukierunkowana jest na to, aby każdy miał okazję wziąć udział w mszy świętej świadczy to, że można zobaczyć msze w serwisie YouTube.

Na witrynie znajduje się specjalna opcja, z jakiej można od razu przekierować się do YouTube i zobaczyć mszę. To idealne wyjście, umożliwiające uczestnictwo zwłaszcza osobom chorym oraz osobom starszym. Transmisje sprawdziły się zwłaszcza w trakcie pandemii koronawirusa. To pokazuje też, że kościół Nowy Tomyśl NMP uwzględnia innowacyjne przekazy, żeby dotrzeć do jak największej liczby katolików. Wierni mają możliwość też w kościół NMP Nowy Tomyśl korzystać każdego dnia ze spowiedzi, przed każdą mszą świętą. Spowiedź jest też w pierwsze piątki miesiąca w godzinach od 15 do 16 a także od 17.30 do 18.

You may also like...