Jak spędzić urlop z potomkiem?

Niemało ludzi, co roku spędza urlopy nad polskim morzem. Mamy do wyboru tu wiele miejscowości, z których każda ma, co innego do zaproponowania. Dużo osób odwiedza Gdańsk albowiem prócz plaży może też zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Mimo to, jeśli ktoś wypatruje odpoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w wielu przypadkach odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to także znakomite miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się również port jachtowy, a także dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo turystyczna miejscowość, w której odszukamy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, wiele ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Warto, w następstwie tego wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj niemniej jednak, by dowiedzieć się znacznie więcej na temat gdzie zrealizować bon turystyczny 2022. Urzekają swoim pięknem dużo osób, dlatego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy podróżników. Monstrualna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, że warto tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu atrakcyjnych miejsc do żeglugi. Można wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem czy też promem. W miejscowości mieści się także wiele stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Jak najbardziej na Mazurach wynajdziemy także liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa też rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, następnie biegnie przez dużo jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Bardzo interesująca turystycznie jest gmina Piecki. Znajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są również świetnym miejscem do grzybobrania. Dużą atrakcją Mazur jest również szlak rzeki Dajny.

You may also like...