Potrzeby psów – rozrywka i dzienne życie

Jeśli w naszym domu pomieszkuje szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to istotne szczególnie, skutkiem tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego czworonoga mają ogromne znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeżeli stworzona przez nas opieka wobec psa będzie prawidłowa, szybko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeśli chcemy wychować psa od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, bo do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie psa z hodowli powinniśmy nie zapominać o wypełnieniu jego metryki, bo w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy pieska z hodowli musimy pamiętać też o książeczce zdrowia pieska, w której to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy również uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł odpocząć i pobawić się. Rzecz jasna musimy schować przedmioty rodzaju akcesoria dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bowiem pies mógłby zaciekawić się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszelkie zachowania? W wypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy również meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić także dla czworonoga właściwe zabawki, najpoprawniej twarde, ponieważ pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest parę zasad, do których należałoby się zastosować, by wychowanie naszego psa przebiegało w sposób miły i bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy ma okazję on pomyśleć, że kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w prowadzonej przez nas obecności. To spowoduje, iż pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby również chwalić pieska i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

You may also like...