Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista uzna, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj problemu, pozostałe schorzenia pacjenta, przyjmowane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i zabiegi operacyjne, kontuzje z lat poprzednich. Podczas konsultacji ma miejsce również ocena siły mięśniowej chorego i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywracać sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywrócenia pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia czucia schorzeń w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym będzie zmagać się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywracać funkcję układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla każdego pacjenta.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawi ogólną sprawność. W Sports Medic może także odbywać się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na zastosowaniu się do zaleceń ortopedów i wracaniu do normalnego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce poddawane leczeniu są również z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W ośrodku realizowane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

You may also like...